Nasz sklep internetowy używa plików cookie w celu zapewnienia lepszej jakości korzystania z serwisu.

cancel
Łuk rekreacyjny dla dzieci i młodzieży Ek Chameleon 15 lb 48,5" czarny
search
  • Łuk rekreacyjny dla dzieci i młodzieży Ek Chameleon 15 lb 48,5" czarny
  • Łuk rekreacyjny dla dzieci i młodzieży Ek Chameleon 15 lb 48,5" czarny
  • Łuk rekreacyjny dla dzieci i młodzieży Ek Chameleon 15 lb 48,5" czarny
  • Łuk rekreacyjny dla dzieci i młodzieży Ek Chameleon 15 lb 48,5" czarny

Łuk rekreacyjny dla dzieci i młodzieży Ek Chameleon 15 lb 48,5" czarny

118,00 zł
Brutto

Łuk klasyczny Poe Lang Chameleon stworzony został z myslą o początkujących adeptach łucznictwa a w szczególności dzieci oraz młodzieży.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Łuk klasyczny Poe Lang Chameleon stworzony został z myslą o początkujących adeptach łucznictwa a w szczególności dzieci oraz młodzieży.

Ramiona z włókna szklanego zostały na stałe przymocowane do majdanu wykonanego z wytrzymałego tworzywa. Łuk posiada wyprofilowaną, gumowaną rękojeść zapewniającą pewny chwyt oraz komfortowe użytkowanie.

Chameleon jest odpowiednim łukiem zarówno dla praworęcznych oraz leworęcznych łuczników dzięki dwustronnemu majdanowi. Cięciwa z wytrzymałej nylonowej linki została wyposażona w gumowe otoki chroniące palce ręki cięciwnej przed podrażnieniami.

Akcesoria dołączone do zestawu umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie przygody z łucznictwem.

Łuk konwencjonalny (jednocięciwowy) służy do wystrzeliwania strzał poprzez zakumulowaną w ramionach łuku energię przekazaną przez mięśnie łucznika. Do kategorii łuków konwencjonalnych zaliczamy łuki posiadające jedną cięciwę rozciągniętą między dwa końce ramion (gryfy). W łukach tych podczas naciągania siła potrzebna do osiągnięcia pełnego naciągu cały czas zwiększa swoją wartość. Do zwalniania cięciwy używa się palców, które należy osłonić przez wykorzystanie skórki lub rękawicy łuczniczej (dla chwytów śródziemnomorskich). Przy strzelaniu z kciuka używa się zekiera tzn. specjalnego pierścienia na kciuk. 

Należy wyszczególnić następujące typy łuków konwencjonalnych:

rekreacyjne – łuki o zróżnicowanej budowie, służące do łucznictwa rekreacyjnego, zwykle o niewielkiej sile naciągu;

refleksyjne klasyczne/olimpijskie – olimpijskie łuki stworzone z majdanu, refleksyjnych ramion oraz osprzętu, wykorzystywane w łucznictwie olimpijskim oraz terenowym w konkurencji recurve (łuk klasyczny olimpijski) bądź barebow (łuk goły bez osprzętu);

tradycyjne – łuki stworzone z jednego kawałka, głównie z drewna oraz laminatu włókien szklanych oraz węglowych. Do tej grupy należy zaliczyć następujące rodzaje:

łuk długi longbow łuk wykonany z drewna,  w którym cięciwa nie dotyka łuku w żadnym punkcie z wyjątkiem gryfów;

łuk krótki wschodni tzw. horsebow, krótki łuk refleksyjny stworzony z myślą o łucznictwie konnym, pomyślnie wykorzystywany w łucznictwie terenowym;

polowe / hunter – łuki zarówno składane jak i jednoczęściowe najczęściej z refleksyjnymi ramionami, służące do łucznictwa terenowego oraz myślistwa.

W łucznictwie wszelkie wartości danych technicznych wyrażane są w anglosaskim systemie miar:

DŁUGOŚĆ: cal: in ["], 1" to 2,54 cm;

MASA: funt: lb/lbs [#], 1 lb to 0,45 kg;

PRĘDKOŚĆ: stopa na sekundę (feet per second): fps, 1 fps to 0,3 m/s czyli 1,1 km/h.

Sposób odczytywania danych technicznych:

Długość łuku: Długość łuku konwencjonalnego określana jest zwykle z zasadami AMO (Archery Manufactures Organization). Pomiar następuje na łuku bez założonej cięciwy od jednego końca do drugiego. Jednak dla niektórych łuków rekreacyjnych długość łuku podawana jest na naciągniętych ramionach.

Długość cięciwy: Cięciwa w łukach refleksyjnych jest zwykle o 4" krótsza od długości łuku i o 3" krótsza od długości łuku bez refleksu. Nie dotyczy to łuków rekreacyjnych dla których podawana długość jest długością cięciwy.

Wysokość cięciwy (brace height): jest to odległość od najbardziej wklęsłego miejsca ,,rączki" w majdanie do cięciwy w stanie spoczynku, lub odległość od gniazda montażu podstawki do cięciwy.

Długość naciągu: jest to długość po naciągnięciu łuku mierzona między miejscem styku nasadki strzały z cięciwą a grzbietem łuku (po stronie grotu).

Siła naciągu: jest to siła jaką trzeba przyłożyć między majdan a cięciwę w celu osiągnięcia pełnego naciągu. Dla łuków konwencjonalnych siłę naciągu zwykle określa się dla 28" długości naciągu, wyjątkiem są niektóre łuki wschodnie gdzie podaje się siłę naciągu dla 31". Jeżeli łuk konwencjonalny zostanie naciągnięty na krótszą odległosć niż 28" to łuk ten będzie miał mniejszą wartość siły naciągu a w przypadku dłuższego naciągu łuk ten będzie miał większą wartość. Przyrost siły jest zależny od charakterystyki ramion.

Mocowanie ramion: np. ramiona stale połączone z majdanem, śruba mocująca, system ILF, system F. Na rynku istnieje kilka rodzajów montażu ramion w zależności od producenta.

DANE TECHNICZNE

Dane podstawowe

Siła naciągu [lb] 10 - 15

Typ mocowania ramion ramiona są integralną częścią łuku

Typ łuku rekreacyjny 

Wariant łuku dla praworęcznych i leworęcznych 

Dane dodatkowe

Zalecane strzały

aluminiowe ,

aluminiowo - karbonowe ,

drewniane ,

karbonowe ,

z włókna szklanego

Zastosowanie (przeznaczenie)

dla młodzieży ,

dla dzieci ,

rekreacja

Wymiary

Długość całkowita łuku [in] 48,5

Długość cięciwy [in] 44,5

Długość naciągu [in] 20 - 24

Masa [g] 800

W zestawie

Elementy zestawu łuki

celownik ,

podstawka pod strzałę ,

ochraniacz przedramienia ,

strzały z włókna szklanego × 2

1 Przedmiot