Nasz sklep internetowy używa plików cookie w celu zapewnienia lepszej jakości korzystania z serwisu.

cancel
Skarpety Comodo TRE10 Merynos 80%
search
  • Skarpety Comodo TRE10 Merynos 80%
  • Skarpety Comodo TRE10 Merynos 80%

Skarpety Comodo TRE10 Merynos 80%

79,00 zł
Brutto

Skarpety Comodo TRE10 Merynos 80% - khaki

Ilość
W magazynie

Comodo TRE 10 to grube i ciepłe skarpetki trekkingowe wykonane w 80% z wełny Merino Schoeller wyposażone w faktor antybakteryjny Prolen Siltex. Model ten jest przeznaczony do intensywnego trekkingu w ujemnych temperaturach. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości wełny skarpety będą bardzo ciepłe, cechuje je też bardzo wysoka trwałość. Dzięki zastosowaniu jonizacji jonami srebra Prolen Siltex model Tre 10 jest zabezpieczony przed powstawaniem brzydkich zapachów. Skarpety są wykonane zgodnie z najwyższymi standardami jakości, przy użyciu technologicznie zaawansowanych maszyn. Dzięki tym skarpetom, Twoje nogi będą suche, stopy będą w miękkiej otoczce i odpowiednio zabezpieczone przed otarciami.

CECHY:

  • delikatny ściągacz utrzymujący skarpetę
  • system amortyzujący
  • elastyczny ściągacz zapewnia brak przesuwania się skarpety podczas chodzenia
  • wzmocnienie w okolicach palców i pięty
  • specjalnie wygładzone szwy
  • neutralizacja „brzydkich” zapachów Prolen Siltex
  • idealne na długie całodzienne marsze i wyprawy

 

SKŁAD:
80% - Wełna Merino Schoeller
7% - Poliamid

3% - Elastan

5% - Polipropylen

 

MATERIAŁ:

Merino Schoeller to wełna pochodząca z azjatyckiej rasy owiec, która obecnie swoje największe pogłowie posiada w Australii. Merino ma znakomite parametry cieplne, jest miłe w dotyku i wspaniale absorbuje wilgoć, dając uczucie suchości i ciepła. Ponadto jest bardzo trwałe i wytrzymałe na trudy użytkowania, nie absorbuje zapachów oraz posiada zdolność regeneracji. Schoeller jest producentem, który stworzył rewolucyjny proces umożliwiający obróbkę wełny bez użycia chloru. Ta innowacja jest efektem zaangażowania producenta na rzecz równowagi ekologicznej. Opracowany proces obróbki wełny – EXP Schoeller – spełnia najwyższe standardy. Proces „wolny od chloru” wykorzystuje mniej zasobów niż konwencjonalne procesy. W końcowym etapie uzyskujemy tkaninę, która jest miękka w dotyku, posiada niskie „owłosienie” i jest niezwykle lekka. Te cechy sprawiają, że odzież wykonana z jej wykorzystaniem są bardzo wygodne w użytkowaniu.

 

Polipropylen (Prolen) Siltex jest specjalnym, wysokiej klasy mikrowłóknem polipropylenowym, wzbogaconym o środek antybakteryjny zawierający jony srebra. Funkcje: Jony srebra pozwalają ograniczyć rozwój bakterii i pleśni, jednocześnie redukując nieprzyjemne zapachy i utrzymując skórę w biologicznej równowadze podczas aktywności fizycznej. Co ważne, zastosowanie środka antybakteryjnego do rdzenia włókna a nie na jego powierzchni sprawia, że możliwe jest zachowanie właściwości antybakteryjnych w wyrobach, pomimo ich wielokrotnego prania. Dzięki zastosowaniu tego środka – Polipropylen Siltex zapobiega powstawaniu przykrych zapachów, rozwojowi bakterii oraz zmniejsza ryzyko alergii. Korzyści: Polipropylen Siltex jest lekki, wyjątkowo miękki i przyjemny w dotyku. Ma właściwości antybakteryjne i antyzapachowe. Dobrze odprowadza wilgoć na zewnątrz i schnie bardzo szybko. Jest przyjazny dla środowiska i nie zwiera szkodliwych substancji.

Comodo
8 Przedmioty