Tabletki do dezynfekcji wody JAVEL AQUA 60 szt + worek

19,00 zł
Brutto

Tabletki Javel Aqua przeznaczone są do dezynfekcji wody pitnej, której pochodzenie nie jest znane lub jest wątpliwe. Produkt dotychczas używany w Polsce przez Wojsko Polskie. Od niedawna dostępny w Polsce w wybranych aptekach oraz specjalistycznych sklepach.

Ilość

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Opakowanie Javel Aqua mieści 60 - 8,5 gramowych tabletek zawierających NaDCC - bardzo skuteczny środek do dezynfekcji wody zawierający 60% wolnego chloru. Tabletki Javel Aqua są samorozpuszczalne. Jedna tabletka rozpuszczona w 1 litrze wody uwalnia 5 mg wolnego chloru (zgodnie z zalecaniami WHO).

Tabletki Javel Aqua usuwają z wody mikroorganizmy odpowiedzialne za zaburzenia żołądkowo-jelitowe, choroby jelit i wątroby spowodowane spożywaniem wody w niesprawdzonego źródła.

 

Przeznaczenie: Tabletki Javel Aqua doskonale sprawdzą się do uzdatniania wody w warunkach wyprawowych, podczas podróży turystycznych, wypraw do krajów tropikalnych, treningów w warunkach ekstremalnych, obozów żeglarskich oraz w warunkach klęski żywiołowej (tsunami, trzęsienia ziemi, kataklizmy naturalne, obozy dla uchodźców). Tabletki stosuje się do oczyszczania wody do picia, wody do płukania owoców i warzyw, mycia zębów etc.

Zalety Javel® Aqua:

  • bezpieczne i lekkie opakowanie chroniące przed wilgocią
  • długi okres ważności – 3-5 lat od daty produkcji, wysoka skuteczność
  • środek polecany przez WHO do odkażania wody w wypadkach zagrożenia epidemiologicznego skuteczne na amebę używane przez wojsko RP 
  • sprawdzone działanie - pozwolenie Ministra Zdrowia RP Nr 4958/12

Należy pamiętać, iż mętność wody zmniejsza skuteczność dezynfekcyjną. Woda silnie zanieczyszczona, mętna (powyżej 20 NTU) wymaga uprzedniej filtracji przez warstwę tkaniny, waty lub ligniny przed dokonaniem puryfikacji lub z braku możliwości filtracji – zwiększonej dawki substancji dezynfekcyjnej i dłuższego czasu działania. W przypadku podejrzenia występowania w wodzie ameby (Entameba histolytica) należy zwiększyć dawkę dwukrotnie oraz wydłużyć czas działania tabletek do 60 minut – tylko w przypadku, gdy niemożliwe jest przegotowanie wody.

Produkt określony wg norm europejskich EN jako substancja chemiczna do puryfikacji wody pitnej w wypadkach zagrożenia epidemiologicznego (cholera, tyfus, czerwonka, zaburzenia jelitowe). Substancja aktywna zalecana w Wytycznych WHO dotyczących dezynfekcji wody do picia. Uzyskał pozytywną opinię Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie (Polska).

Substancja czynna (w jednej tabletce): Dichloroizocyjanuran sodu (NaDCC) 8,5 mg/tabl (skuteczny środek do dezynfekcji wody, ma postać proszku zawierającego 60% wolnego chloru). CAS 51580-86-0.

Działanie: Eliminuje z wody bakterie i wirusy w 30 min oraz bakterie ameby w 60 min. Stabilność roztworu uzytkowego w temperaturze 20C - 24h. Dezynfekcja wody pitnej nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych zawartych w wodzie.

Stosowanie: 1 tabletka 8,5 mg uzdatnia 1 litr klarownej wody po 30 minutach. Dodatek soku z cytryny lub kwasku cytrynowego zneutralizuje posmak chloru.

Opakowanie zawiera 6 blistrów papierowo-aluminiowych po 10 tabletek, zabezpieczonych przed zawilgoceniem oraz WOREK o pojemności 1L wykonany z grubej foli i przeznaczony do rozpuszczania tabletki w wodzie.

Przechowywanie: Środek przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w oryginalnym opakowaniu. Środki ostrożności: Chronić przed dziećmi. Środek szkodliwy po połknięciu. W razie połknięcia natychmiast skontaktować się z lekarzem i pokazać mu opakowanie lub etykietę. Działa drażniąco na oczy i drogi oddechowe. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością wody. Wilgotne tabletki mogą spowodować odbarwienie odzieży. Produkt biobójczy. Należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

 

Javel®
8 Przedmioty