Nasz sklep internetowy używa plików cookie w celu zapewnienia lepszej jakości korzystania z serwisu.

cancel
Tabletki do dezynfekcji wody JAVEL AQUA 20 szt
search
  • Tabletki do dezynfekcji wody JAVEL AQUA 20 szt

Tabletki do dezynfekcji wody JAVEL AQUA 20 szt

19,00 zł
Brutto

Tabletki Javel Aqua przeznaczone są do dezynfekcji wody pitnej, której pochodzenie nie jest znane lub jest wątpliwe. Produkt dotychczas używany w Polsce przez Wojsko Polskie. Od niedawna dostępny w Polsce w wybranych aptekach oraz specjalistycznych sklepach.

Ilość
W magazynie

Opakowanie Javel Aqua mieści 60 - 8,5 gramowych tabletek zawierających NaDCC - bardzo skuteczny środek do dezynfekcji wody zawierający 60% wolnego chloru. Tabletki Javel Aqua są samorozpuszczalne. Jedna tabletka rozpuszczona w 1 litrze wody uwalnia 5 mg wolnego chloru (zgodnie z zalecaniami WHO).

Tabletki Javel Aqua usuwają z wody mikroorganizmy odpowiedzialne za zaburzenia żołądkowo-jelitowe, choroby jelit i wątroby spowodowane spożywaniem wody w niesprawdzonego źródła.

 

Przeznaczenie: Tabletki Javel Aqua doskonale sprawdzą się do uzdatniania wody w warunkach wyprawowych, podczas podróży turystycznych, wypraw do krajów tropikalnych, treningów w warunkach ekstremalnych, obozów żeglarskich oraz w warunkach klęski żywiołowej (tsunami, trzęsienia ziemi, kataklizmy naturalne, obozy dla uchodźców). Tabletki stosuje się do oczyszczania wody do picia, wody do płukania owoców i warzyw, mycia zębów etc.

Zalety Javel® Aqua:

  • bezpieczne i lekkie opakowanie chroniące przed wilgocią
  • długi okres ważności – 3-5 lat od daty produkcji, wysoka skuteczność
  • środek polecany przez WHO do odkażania wody w wypadkach zagrożenia epidemiologicznego skuteczne na amebę używane przez wojsko RP 
  • sprawdzone działanie - pozwolenie Ministra Zdrowia RP Nr 4958/12

Należy pamiętać, iż mętność wody zmniejsza skuteczność dezynfekcyjną. Woda silnie zanieczyszczona, mętna (powyżej 20 NTU) wymaga uprzedniej filtracji przez warstwę tkaniny, waty lub ligniny przed dokonaniem puryfikacji lub z braku możliwości filtracji – zwiększonej dawki substancji dezynfekcyjnej i dłuższego czasu działania. W przypadku podejrzenia występowania w wodzie ameby (Entameba histolytica) należy zwiększyć dawkę dwukrotnie oraz wydłużyć czas działania tabletek do 60 minut – tylko w przypadku, gdy niemożliwe jest przegotowanie wody.

Produkt określony wg norm europejskich EN jako substancja chemiczna do puryfikacji wody pitnej w wypadkach zagrożenia epidemiologicznego (cholera, tyfus, czerwonka, zaburzenia jelitowe). Substancja aktywna zalecana w Wytycznych WHO dotyczących dezynfekcji wody do picia. Uzyskał pozytywną opinię Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie (Polska).

Substancja czynna (w jednej tabletce): Dichloroizocyjanuran sodu (NaDCC) 8,5 mg/tabl (skuteczny środek do dezynfekcji wody, ma postać proszku zawierającego 60% wolnego chloru). CAS 51580-86-0.

Działanie: Eliminuje z wody bakterie i wirusy w 30 min oraz bakterie ameby w 60 min. Stabilność roztworu uzytkowego w temperaturze 20C - 24h. Dezynfekcja wody pitnej nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych zawartych w wodzie.

Stosowanie: 1 tabletka 8,5 mg uzdatnia 1 litr klarownej wody po 30 minutach. Dodatek soku z cytryny lub kwasku cytrynowego zneutralizuje posmak chloru.

Opakowanie zawiera 6 blistrów papierowo-aluminiowych po 10 tabletek, zabezpieczonych przed zawilgoceniem oraz WOREK o pojemności 1L wykonany z grubej foli i przeznaczony do rozpuszczania tabletki w wodzie.

Przechowywanie: Środek przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w oryginalnym opakowaniu. Środki ostrożności: Chronić przed dziećmi. Środek szkodliwy po połknięciu. W razie połknięcia natychmiast skontaktować się z lekarzem i pokazać mu opakowanie lub etykietę. Działa drażniąco na oczy i drogi oddechowe. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością wody. Wilgotne tabletki mogą spowodować odbarwienie odzieży. Produkt biobójczy. Należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

 

Javel®
7 Przedmioty