Nasz sklep internetowy używa plików cookie w celu zapewnienia lepszej jakości korzystania z serwisu.

cancel
Pistolet na kule gumowe RAM T4E TPM1 .43
search
  • Pistolet na kule gumowe RAM T4E TPM1 .43
  • Pistolet na kule gumowe RAM T4E TPM1 .43

Pistolet na kule gumowe RAM T4E TPM1 .43

997,00 zł
Brutto

T4E TPM1 kal. .43 to pistolet treningowy miotający kule gumowe, gumowo - metalowe i pieprzowe o kalibrze 11 mm, przeznaczony do samoobrony, szkoleń i strzelania rekreacyjnego.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Realistyczna budowa

T4E TPM1 kal. .43 wykonano na podstawie budowy i mechaniki współczesnych pistoletów samopowtarzalnych. W konstrukcji pistoletu można wyróżnić solidny polimerowy szkielet, na którym osadzono ruchomy, metalowy zamek pracujący podczas strzału.

Pistolet wykorzystuje szereg rozwiązań stosowanych w nowoczesnych pistoletach m.in. bezpiecznik spustowy, szynę akcesoryjną, zamek żebrowany w przedniej i tylnej części, regulowaną w poziomie szczerbinę oraz wycięcie w dolnej części rękojeści ułatwiające usunięcie zakleszczonego magazynka.

Pistolet ma mechaniczne przyrządy celownicze z żółtymi oznaczeniami, odpowiadające za szybsze i bardziej instynktowne zgrywanie muszki i szczerbinki, co jest szczególnie przydatne podczas strzelania przy słabszym oświetleniu.

W przedniej części szkieletu znajduje się szyna akcesoryjna w standardzie Picatinny, służąca do montażu laserowego znacznika celu lub latarki taktycznej.

Popularne zasilanie

T4E TPM1 kal. .43 jest zasilany 12 g kapsułą CO2 montowaną w magazynku. Do montażu kapsuły niezbędny jest klucz imbusowy (w komplecie). W magazynku oprócz kapsuły CO2 mieści się także 8 kul kalibru .43 (ok. 11 mm).

W zależności od typu i ciężaru wystrzelona kulki osiągają maksymalną prędkość ok. 110 m/s. Z pełnej kapsuły CO2 oddamy do 30 strzałów o wyrównanej prędkości początkowej. Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji pistoletu.

Rękojeść pistoletu ma w dolnej części półokrągłe wycięcia, które ułatwia wyszarpnięcie magazynka podczas zacięcia kuli. W zestawie znajduję się dodatkowa sprężyna magazynka przeznaczona do miękkich kul pieprzowych i pudrowych.

Szeroki zakres zastosowań

Do strzelania możemy wykorzystywać różnego rodzaju „amunicji” w zależności od potrzeb i sytuacji. Oferujemy kule pieprzowe do samoobrony oraz kule gumowe do treningu i strzelania rekreacyjnego.

Kule pieprzowe po trafieniu w cel uwalniają wysoce drażniący pył pieprzowy, o identycznym działaniu obronnym co standardowy gaz pieprzowy. Twarde kule gumowe cechują się dużą mocą obalającą, dlatego dobrze sprawdzają się podczas treningu taktycznego oraz strzelaniu do celów reaktywnych.

Skuteczny zasięg pistoletu wynosi około 10 m, co pozwala zachować bezpieczny dystans od ewentualnego napastnika.

Mocny odrzut

T4E TPM1 kal. .43 ma system blow-back, który realistycznie imituje odrzut, jaki występuje w pistolecie bojowym. Po każdym strzale zamek zostaje energicznie odrzucony do tyłu, czemu towarzyszy odczuwalne „kopnięcie” i podrzut lufy.

Podobnie również jak w broni palnej, po wystrzeleniu z magazynka wszystkich kul, zamek pozostaje w tylnym położeniu. Jego zwolnienie wymaga wciśnięcia obustronnej dźwigni lub cofnięcia zamka.

Przygotowanie pistoletu do strzelania wymaga tych samych czynności co broń palna, tj. podpięcia załadowanego magazynka oraz przeładowania/ zrzucenia zamka.

Bezpieczny w użytkowaniu

W T4E TPM1 kal. .43 zastosowano mechanizm spustowy DA (podwójnego działania), ze zintegrowanym bezpiecznikiem spustowym, którego obecność wymusza prawidłowe ułożenie palca. Spust ma stosunkowo krótki reset i niewielki ruch jałowy.

DANE TECHNICZNE

Dane podstawowe

Energia kinetyczna naboju [J]  poniżej 17

Ilość szyn montażowych:  1

Materiał korpusu:  tworzywo sztuczne

Muszka:  jest

Pojemność magazynka [szt.]:   8

Prędkość początkowa [m/s]:  110

Szczerbinka:  jest

Typ amunicji:

kule penetrujące ,

kule znakujące ,

kule pudrowe ,

kule pieprzowe ,

kule gumowe

Typ szyny:  22 mm (picatinny) 

Wymagane zezwolenie? nie

Zasilanie:

Typ zasilania CO2 12 g

Wymiary: 

Długość całkowita [mm] 185

Masa [g] 763

1 Przedmiot