Nasz sklep internetowy używa plików cookie w celu zapewnienia lepszej jakości korzystania z serwisu.

cancel
 • Nowy
Latarka taktyczna LED Fenix TK20R UE tan
search
 • Latarka taktyczna LED Fenix TK20R UE tan
 • Latarka taktyczna LED Fenix TK20R UE tan
 • Latarka taktyczna LED Fenix TK20R UE tan

Latarka taktyczna LED Fenix TK20R UE tan

399,00 zł
Brutto

Fenix TK20R UE to latarka taktyczna o maksymalnym strumieniu światła 2800 lumenów, wyposażona w port szybkiego ładowania USB-C, wskaźnik poziomu baterii oraz wydajny akumulator 21700 o pojemności 5000 mAh. Nowy system sterowania FexiSensa oraz doskonałe parametry strumienia sprawiają, że Fenix TK20R UE to doskonały wybór zarówno do użytkowania outdoorowego jak i służbowego.

Ilość
W magazynie

Główne cechy Fenix TK20R UE:

 • Nowoczesna dioda Luminus SFT70 LED o żywotności 50 000 godzin
 • Imponujący zasięg strumienia wynoszący aż 465 m
 • zasilana akumulatorem Fenix ARB-L21-5000 (w komplecie)
 • Advanced Pulse-Frequency Transmission System (APF)
 • Nowy system sterowania FlexiSensa z funkcjami taktycznymi
 • Wbudowany port szybkiego ładowania USB Type-C
 • Dwie sprężyny w przedziale akumulatora gwarantują stabilną pracę i odporność na upadek
 • Uszczelniony w standardzie IP68 korpus z aluminium A6061-T6
 • Trudnościeralna anodowana powłoka typu HAIII

Latarka taktyczna Fenix TK20R V2.0 w sklepie dla strzelców Kolba

 

Tubus latarki wykonano z anodowanego aluminium lotniczego A6061-T6, co wpływa na jej niewielki ciężar oraz zapewnia wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Poprzeczne moletowanie powierzchni zapobiega wyślizgiwaniu się latarki z dłoni oraz nadaje jej nowoczesnego wyglądu. Układ optyczny zabezpiecza korona (podwyższone elementy głowicy), chroniąca szkło w razie upadku lub ustawienia na nierównej powierzchni. Dzięki zastosowaniu sprężystego klipsa (z możliwością odłączenia) latarkę możemy zamocować i przenosić na pasie, przy plecaku lub torbie, by w razie potrzeby była w zasięgu ręki.

Latarka mierzy 153 mm, a jej ciężar z baterią 21700 5000 mAh wynosi 204 g, dlatego może być nie tylko wygodnie przenoszona na pasie, ale także montowana na broni bez odczuwalnego zwiększenia masy karabinka. Fenix TK20R UE spełnia wymogi ochronne klasy IP68, co oznacza, że latarka jest odporna na upadek z wysokości 1 m, przenikanie kurzu i drobnych ciał stałych oraz całkowite zanurzenie w wodzie. Dzięki takiej funkcjonalności Fenix TK20R UE będzie niezawodnym narzędziem do zastosowań taktycznych i outdoorowych.

Źródłem światła jest dioda nowej generacji LUMINUS SST70 LED, emitująca maksymalny strumień światła 2800 lumenów na dystansie do 465 m. Biała barwa światła ogranicza zmęczenie oczu, zapewnia bardziej naturalne oddawanie kolorów oraz lepszą widoczność detali. W latarce zastosowano antyrefleksyjne szkło o wysokiej transmisji światła oraz odbłyśnik gładki SMO, dzięki którym strumień światła może efektywnie oświetlić znacznie oddalone cele.

Fenix TK20R UE ma skoncentrowany strumień światła z intensywnym kątem skupionym. Takie parametry pozwalają na oświetlenie odległych miejsc, ale także efektywną pracę w ograniczonych przestrzeniach, dlatego Fenix TK20R UE doskonale sprawdzi się w działaniach patrolowych i ratowniczych. Latarkę o takiej mocy i zasięgu docenią wszyscy mundurowi, strażacy i ratownicy szukający bezkompromisowych narzędzi do pracy. Fenix TK20R UE to także wszechstronna latarka dla myśliwych czy turystów, która okaże się nieoceniona na otwartych przestrzeniach.

Latarki taktyczne Fenix w sklepie dla mundurowych Kolba w Czeladzi

 

Latarka zasilana jest ogniwem typu 21700 o pojemności 5000 mAh. Zastosowany akumulator ma blisko dwukrotnie większą pojemność niż standardowe ogniwo 18650, co w oczywisty sposób wpływa na zwiększony czas pracy latarki.

Fenix TK20R UE ma wbudowany port USB-C, który umożliwia ładowanie ogniwa bez potrzeby korzystania z dodatkowej ładowarki. Do ładowania wystarczy jedynie standardowy kabel USB-C (w zestawie) oraz źródło prądu np. power bank, laptop, komputer stacjonarny lub samochodowa ładowarka USB. Według informacji producenta, akumulator 21700 zapewnia do 170 minut sumarycznej pracy w trybie turbo 2800 lumenów. Ładowania akumulatora od 1% do 100% nie powinno zająć dłużej niż 3,5 godziny. Zastosowanie dwóch sprężyn w przedziale akumulatora, gwarantuję stabilną pracę oraz zapobiega usterkom zasilania spowodowanych upadkiem lub odrzutem broni.

Latarka oferuje 5 trybów pracy światła ciągłego: turbo, wysoki, średni, niski, eco oraz 1 tryb błyskowy: strobo. Pozwala to precyzyjne dopasowania parametrów światła do sytuacji i własnych potrzeb. Do obsługi latarki zastosowano system FlexiSensa oparty na doskonale wyczuwalnym przycisku oraz przełączającym tryby pokrętle. Rozwiązanie to umożliwia włączenie trybu patrolowego, w którym przechodzimy pomiędzy wcześniej wspomnianymi trybami, lub trybu taktycznego, który pozwoli nam na szybkie wyzwolenie najmocniejszego strumienia turbo lub oślepiającego stroboskopu.

TK20R UE jest przyjazna i wygodna w użytkowaniu, a nauka interfejsu zajmie zaledwie kilka minut. W latarce TK20R UE zastosowano wskaźnik LED, który informuje użytkownika o poziomie rozładownia akumulatora. Ukryta dioda, widoczna dopiero po częściowym odkręceniu głowicy, w czasie rzeczywistym informuje o poziomie akumulatora. Funkcja jest dostępna wyłącznie podczas stosowania akumulatora Fenix ARB-L21 21700.

Wskazania poziomu akumulatora:

 • stałe światło zielone: 100-85%
 • migające światło zielone: 85-50%
 • stałe światło czerwone: 50-25%
 • migające światło czerwone: 25-1%

Latarka zapamiętuje ostatni używany poziom jasności. Po ponownym włączeniu latarka automatycznie aktywuje się w tym trybie (funkcja pamięci). W latarce zastosowano także zabezpieczenie przed przegrzaniem IPO (Intelligent Overheat Protection), które chroni przed nadmiernym rozgrzaniem się powierzchni latarki (max. 60°C) oraz technologię APF (Advanced Transsmision Technology), która zmniejsza podatność elektroniki na zakłócenia.

3 Przedmioty