• Nowy
Scarpa Rush TRK GTX - Titanium - Lime
search
 • Scarpa Rush TRK GTX - Titanium - Lime
 • Scarpa Rush TRK GTX - Titanium - Lime
 • Scarpa Rush TRK GTX - Titanium - Lime
 • Scarpa Rush TRK GTX - Titanium - Lime

Scarpa Rush TRK GTX - Titanium - Lime

799,00 zł
Brutto
Ilość
In Stock

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Scarpa Rush Trek GTX to znakomite lekkie turystyczne buty, charakteryzujące się bardzo dobrą przyczepnością na zróżnicowanej nawierzchni, zarówno na szlakach gruntowych, jak i na skalnym podłożu. Przeznaczone do szeroko rozumianego trekkingu, do zastosowania w okresie od wiosny do jesieni podczas wędrówek górskich. Oferują wysoki poziom komfortu, przyczepność, znakomitą amortyzację, odporność na wilgoć dzięki zastosowanej membranie Gore-Tex® oraz optymalne zabezpieczenie stawu skokowego w przypadku przemierzania terenu górskiego z plecakiem. Cholewka wykonana została ze skóry zamszowej, wspartej w różnych miejscach materiałami syntetycznymi. Umiarkowanie sztywna podeszwa o głębszym bieżniku, świetnie spisuje się w różnych warunkach sprawia, że buty zapewniają komfortowe i bezproblemowe poruszanie się nie tylko w terenie skalnym, ale również w górach typu beskidzkiego. Scarpa Rush Trek GTX są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, miłośników eksploracji gór oraz entuzjastów turystyki.

Cholewka

Materiałem, który w głównej mierze tworzy cholewkę butów Scarpa Rush Trek GTX jest wysokiej jakości skóra zamszowa o grubości 1.8 mm wsparta - w różnych punktach - elementami wykonanymi z materiału syntetycznego, sprawia, że buty bardzo dobrze układają się na stopach, idealnie dopasowują się, oferując wysoki poziom komfortu w ciągu całego dnia użytkowania w terenie górskim, ze względu na niską wagę nie są męczące w przypadku dłuższego użytkowania. Buty posiadają gumowe wzmocnienie w przedniej części, które zabezpiecza palce przed urazem, a skórę butów przed uszkodzeniami w wyniku kontaktu ze skalnym podłożem lub korzeniami. Wzmocnienie zastosowane zostało również w tylnej części po obydwu stronach cholewki. Krawędź cholewki wykończona została miękkim, elastycznym poliestrowym materiałem pochodzącym z recyklingu, który oferuje doskonałe dopasowanie, a jednocześnie zwiększa komfort i nie powoduje nadmiernego ucisku powyżej kostki. System klasycznego sznurowania daje możliwość precyzyjnego dostosowanie buta, bez dyskomfortu czy nadmiernego ucisku.

Membrana

Podobnie jak inne modele, również buty Scarpa Rush Trek GTX wyposażone zostały w wodoodporną i paroprzepuszczalna membranę Gore-Tex® Extended Comfort, zadaniem której jest ochrona stóp przed wilgocią, co pozwala na swobodne poruszanie się w mokrej trawie, brodzeniu w śniegu czy przemierzaniu błotnistych odcinków szlaku. Istotną zaletą membrany jest efektywne odprowadzanie potu generowanego w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego.  

Wkładka

Wewnątrz butów znajduje się miękka, syntetyczna, bardzo miękka i wygodna wkładka, która bardzo dobrze chłonie pot utrzymując go z dala od stopy, a jednocześnie wspomaga podeszwę środkową w zakresie amortyzacji, co przekłada się na bardzo duży komfort użytkowania butów zwłaszcza w czasie schodzenia w stromym terenie, wkładka skonstruowana została w taki sposób, by redukować uczucie zmęczenia.

Podeszwa (środkowa/zewnętrzna)

Scarpa Rush Trek GTX  wyposażone zostały w wielowarstwową podeszwę z usztywnianą ramą DST Frame (Dynamic Stabilizer Torsion), która zapewnia optymalną stabilność kroku, zapobiegając skrętom bocznym. oprócz wsparcia stopy w każdym kroku buty oferują doskonałą przyczepność w zróżnicowanych warunkach oraz wysoki poziom amortyzacji. Podeszwa środkowa w technologii 3D EVA CM skonstruowana została w oparciu o formowaną ciśnieniowo piankę EVA, o podwójnej gęstości co przekłada się na bardzo dobre pochłanianie wstrząsów powstających w wyniku uderzenia stopy o twarde, skalne podłoże oraz niweluje odczuwanie nierówności terenu odciążając stawy. Wielostrefowa podeszwa zewnętrzna Presa® HIK-001 SuperGum z głębokim, agresywnym bieżnikiem, zapewnia bardzo dobrą przyczepności na zróżnicowanym górskim podłożu, zarówno na skale, ale także na nawierzchni gruntowej. 

Cechy butów Scarpa Rush Trek GTX:

 • Cholewka wykonana ze skóry zamszowej o grubości 1.8 mm
 • Otok w przedniej części buta i wzmocnienie okolicach pięty po obydwu stronach cholewki
 • Miękkie wykończenie krawędzi cholewki z poliestru
 • Usztywniana rama DST Frame (Dynamic Stabilizer Torsion), która zapewnia optymalną stabilność
 • Podeszwa środkowa 3D EVA CM wykonana w technologii wtrysku ciśnieniowego
 • Podeszwa zewnętrzna Presa® HIK-001 SuperGum zapewnia optymalną przyczepność na zróżnicowanym podłożu
 • Waga: 1 110 g 
3 Przedmioty