Raki paskowe Ice Traction Plus 38-40 zielone

127,00 zł
Brutto

Raki paskowe Ice Traction Plus 35-37

Raczki Climbing Technology Ice Traction Crampons Plus to niezwykle praktyczna pomoc w pokonywania zaśnieżonych i oblodzonych ścieżek. Doskonały wybór na łatwiejsze trasy, kiedy zastosowanie raków górskich jest niemożliwe lub niepraktyczne.

Rozmiar
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Raki paskowe Ice Traction Plus 35-37

Raczki Climbing Technology Ice Traction Crampons Plus to niezwykle praktyczna pomoc w pokonywania zaśnieżonych i oblodzonych ścieżek. Doskonały wybór na łatwiejsze trasy, kiedy zastosowanie raków górskich jest niemożliwe lub niepraktyczne.

Doskonałe raczki turystyczne Climbing Technology Ice Traction Crampons Plus wybierane przez wiele osób, które sporadycznie potrzebują dodatkowej przyczepności w czasie zimowych wędrówek. Idealnie sprawdzają się w niższych górach, na leśnych ścieżkach, w zaśnieżonych parkach, a nawet na ulicach, kiedy nagły atak zimy przemieni całe miasto w lodowisko. Dzięki fantastycznej konstrukcji raczki mogą być stosowane z większością butów, także z dość miękkimi modelami turystycznymi czy zimowymi. Raczki zajmują mało miejsca po spakowaniu, przez co zawsze znajdzie się dla nich miejsce w plecaku. Wyśmienicie sprawdzają się jako zabezpieczenie w razie nagłego oblodzenia szlaku, czy na krótszych fragmentach, gdzie wymagana jest dodatkowa przyczepność.

Raczki Climbing Technology Ice Traction Crampons Plus to kolejna już edycja tego niezwykle popularnego modelu. Oprócz drobnych modyfikacji konstrukcji zmieniono w nich również materiał. Zastosowanie wysokiej jakości stali nierdzewnej zapewnia im wysoką wytrzymałość oraz trwałość podczas użytkowania w wymagających warunkach.

Konstrukcję oparto o 11 średniej wielkości zębów (ok. 1,5 cm), które oferują odpowiednią trakcję na lodzie oraz w zmrożonym śniegu. Dodatkowo są one wspierane przez dwa nieduże zęby umieszczone pod przednim panelem raczków. Takie ustawienie skutecznie przeciwdziała ślizganiu się w zimowych warunkach. Raczki są mocowane do butów za pomocą systemu wytrzymałych łańcuchów, które są przypięte do elastycznej opaski. Dzięki niej założenie raczków polega na jej naciągnięciu na buty i zapięciu rzepa. Cała operacja trwa kilka sekund i przebiega wyjątkowo sprawnie, dzięki czemu raczki Climbing Technology Ice Traction Crampons Plus można szybko założyć nawet na krótkie, oblodzone fragmenty trasy. Elastyczność takiego rozwiązania sprawia, że raczki założymy niemal do każdego buta, od modeli typowo trekkingowych, po bardzo miękkie obuwie turystyczne i zimowe.

Świetną cechą raczków są ich kompaktowe rozmiary po spakowaniu. Po włożeniu ich do załączonego pokrowca transportowego, bez problemu mieszczą się w najmniejszym plecaku, dzięki czemu zawsze będziesz przygotowany na oblodzone i zaśnieżone ścieżki.

Climbing Technology Ice Traction Crampons najważniejsze cechy:

  • 11 dużych zębów oraz dwa mniejsze zapewniają dobrą przyczepność na lodzie i zmrożonym śniegu;
  • Łańcuchy i zęby wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej charakteryzują się dużą wytrzymałością;
  • Łatwy system zakładania, składający się z elastycznego elementu oraz rzepa, pozwala szybko zakładać i zdejmować raczki;
  • Idealne dopasowanie do wielu modeli butów;
  • Praktyczny pokrowiec transportowy załączony w komplecie.

Raczki Climbing Technology Ice Traction Crampons produkowane są w 4 wielkościach w zależności od rozmiaru buta.

Wymiary pokrowca transportowego: ok. 16 × 10 × 9 cm
Waga (para w rozm. L): ok. 530 g

Rozmiar            Rozmiar butów US Rozmiar butów EU
S 3,5-5 35-37
CE: Nie dotyczy
EN: Nie dotyczy
Ilość zębów: 11 + 2 małe
Materiał: Stal nierdzewna
Podkładki: ---
Pokrowiec: V
Przednie zęby: 3 stałe
Przeznaczenie: Turystyka zimowa na łatwiejszych szlakach/ miasto
UIAA: Nie dotyczy
Waga: ok. 530 g (para w rozm. L)
Zakres regulacji: Rozm. S (35-37), M (38-40), L (41-43), XL (44-47)
1 Przedmiot